menu
צור קשר עדויות מאמרים פרסום חדשות אודות דף הבית


דף הבית >>כתבות אחרונות >> למה לעולם לא תרצה לבצע ניתוח כיס מרה

20.11.2011 למה לעולם לא תרצה לבצע ניתוח כיס מרה
כיס המרה הוא כיס הנמצא מתחת לכבד ומעל לתרסריון ומהווה מעין תחנת ביניים למיצי המרה שיוצאים מהכבד. מיץ המרה הוא סוג של חיל חלוץ הנמצא בהיכון למזון שיש לפרקו בתרסריון. כאשר מגיע המזון לתרסריון שבמעי הדק, כיס המרה מקבל פקודה דרך פעילות הורמונלית עצבית והוא מתכווץ בתגובה ונשפך ממנו מיץ המרה אל התרסריון.
אי אפשר לדבר על כיס המרה מבלי להזכיר את הכבד, הכבד הינו איבר חשוב מאוד, הוא ה"כבד" ביותר בגוף, ויש לו תפקידים רבים.
הכבד מעורב בפירוק חומצות אמינו לאוריאה (שתנן) והופך אמוניה המגיעה מהדם לאוריאה המופרש בשתן, בנוסף הכבד מייצר אלבומין, פקטורי קרישה וחלבוניםנוספים.

הכבד מפרק תרופות (רעלים) או הופך אותן למסיסות כדי שיוכלו להיות מופרשות בשתן או במרה (כל התרופות הופכות לרעילות לכבד,במיוחד במינון יתר -אפילו אקמול הכבד מפרק אינסולין, גלוקגון, תירוקסין, סטרואידים והורמוני מין. מה שחשוב לדעת על הכבד זה שהוא עובד קשה במיוחד עם הרעל של היום שנמצא באוויר, במים, ובמזון שאנו אוכלים. הכבד מפרק רעלים, מייצר חלבונים, מסנן דם, ומייצר מיצי מרה (בין 800-1000 מ"ל ביום). מיץ המרה הוא בצבע ירקרק צהבהב וטעמו מר.

מיץ המרה מכיל: מים, כולסטרול, פוספוליפידים (שומנים), מלחי מרה (דטרגנים טבעיים המפרקים שומן, בילירובין (נותן את הצבע)

תהליך היווצרות אבנים בכיס המרה
מהכבד ישנן צינוריות שמנקזות את המרה אל כיס המרה, מכיס המרה יש צינור שיוצא אל שסתום שיוצא אל התרסריון (התחלה של מעי הדק). הצינור הזה בקצהו נפגש עם הצינור של הלבלב (הלבלב עוזר בוויסות רמות סוכר בדם וכן חיוני לעיכול עמילאז, טריפסין, קרבוקסי פפטידאז וליפאז), הנוזלים של המרה והלבלב סותרים את חומציות האוכל המגיע מהקיבה (קיבה מפרישה נוזלים חומציים כחלק מתהליך העיכול). לעיתים יכולות להיווצר "אבנים" בכיס המרה, האבנים נוצרות כאשר מיץ המרה נעשה רווי מדי בכולסטרול. זה קורה כאשר יש עליה בהפרשת כולסטרול מהכבד או ירידה בהפרשת מיץ מרה ולציטין. חוסר האיזון בין החומרים גורם לדברים נוספים להיקשר לכולסטרול, מה שמכשיר את הקרקע להיווצרות אבנים. מצב זה קורה בעקבות תזונה לא נכונה כגון: שומנים, זיהום, ורעלנים המגיעים לגוף.

מיץ המרה מתקשה והופך בכיס המרה לאבנים, וכאשר זה קורה, קשה לכיס המרה להוציא אותם על ידי הכיווץ, ואז בעצם הרעלנים נשארים בגוף, וכיס המרה מתמלא באבנים. בעיה נוספת שיכולה להיגרם היא שאבן תחסום את אחד הצינורות של כיס המרה או הלבלב (הצינורות נפגשים לקראת החיבור לתריסריון) ואז התרסריון יהיה חומצי מדי ועלול לגרום לפצע במעי. בנוסף לא יהיה אפשר לעכל שומנים, סוכרים, קפאין, וכו.. הנמצאים במזון.

בעקבות חוסר או חסימה בכיס המרה או בזרימה של מיצי המרה כנראה שתהיה בעיה בעיכול והאוכל יהיה מעוכל למחצה וכל העיסה (החומצית מדי) נשארת תקועה וזה גורם לגזים, צריבות, ושלשולים.

חשוב לדעת :
מיץ מרה הורג חיידקים בתוך הגוף (בין היתר קנדידה), אם נמצא חוסר במיץ מרה, או שקיימת חסימה כלשהי בדרכי המרה, מערכת החיסון הופכת להיות אגרסיבית מאוד (בגלל ריבוי החיידקים הנוצר מחוסר מיץ מרה), ובעקבות זאת עלולה לפגוע גם בתאים שלנו. לכן אם אין מספיק מיץ מרה עלולה להתפתח מחלה אוטואימונית, (מחלה שבה מערכת החיסון תוקפת את תאי הגוף). כאשר המערכת תקינה וזרימת מיץ המרה עובדת כמו שצריך יש לך מערכת מובנית לחיסול חיידקים!!

כולסטרול יכול לצאת מהגוף רק דרך מיצי המרה, האבנים בכיס המרה הן בעצם שומנים מוקשים שמגיעים מהכבד ויש למוסס אותן ולהקטין אותן וכך יצאו באופן טבעי.

נמצא שיש קשר בין כיס המרה ובין הלב - אם מיץ המרה לא זורם ולא עובד נכון, יהיו שומנים לא מעוכלים בזרם הדם, המשפיע על כל הגוף. מה שיגרום לקושי על עבודת הלב, הצרת העורקים, עלול לסתום עורקים, לעלות לחץ דם, ועלול לגרום להתקף לב. רמה גבוהה של כולסטרול הוא אחד הגורמים העיקריים למחלות לב ושבץ מוחי. בלי מיץ מרה לא ניתן לעכל שומן ואז השומן מצטבר ולא מפורק ומסתובב כך בגוף. כך שזה לא נכון להסיר כיס מרה, כאשר אין כיס מרה מיץ המרה עלול לטפטף לתוך המעי כאשר אין שם אוכל, ועלול לצרוב את המעי .

הכבד והלבלב וכיס המרה חולקים את אותה הצנרת. לכן אם מסירים כיס מרה, נוזל המרה יזרום ויגיע לשסתום שיוצא אל התרסריון, יצטבר שם, ויגרום לשקיעת שומנים שיהפכו לאבנים. מיץ המרה פשוט יעמוד ויצטבר ויעלה חזרה לכבד, דבר שעלול לגרום לבעיות בכבד. או לחלופין, יעלה ללבלב מה שיגרום לצריבות, כאבים ועצבנות. משם יגרום לירידה בתפקודי כבד, למחלות כבד, צהבת, סכרת, דלקת בלבלב, וסרטן !! סרטן בכיס מרה מסוכן מאוד ושולח גרורות בצורה מהירה לשאר הגוף. סיכויי ההישרדות לא גבוהים, לכן יש לשמור על כיס המרה באופן קבוע. נמצא קשר בין הסרה של כיס המרה לסרטן מעי גס. רופא קונבנציונאלי, יכול לאבחן אבנים בכיס מרה, ויודע איך להוציא את כיס המרה, אך לא נראה כי הרופא יודע מהן ההשלכות לכך, אחרת הוא היה מבין שניתוח הוא מיותר וממש לא פותר שום בעיה. אם מוציאים כיס מרה עם אבנים זה לא ערובה לכך שבהמשך לא יהיו יותר אבנים. מה שכן- זה אומר נזק לכבד, ונזק למערכת העיכול, כיוון שמיץ המרה לא יגיע בזמן שהוא צריך כדי לעכל מזון ולסתור חומציות. הרי, אם חלק באוטו לא עובד כמו שצריך, לא מוצאים אותו ונוסעים בלעדיו, זה לא הגיוני.

גורמי סיכון לאבני כיס מרה:
  • מין: נשים נמצאות בסיכון גבוה יותר מגברים. בין היתר, בגלל נטילת גלולות למניעת הריון או תחליפי הורמונים.
  • השמנת יתר: עודף משקל גורם להפרשה גבוהה של כולסטרול למרה. חשוב לדעת שגם ירידה מהירה במשקל עלולה לגרום להתפתחות אבנים בכיס המרה.
  • גיל : כמה שהגיל גבוה יותר, כך קיים סיכון גבוה יותר לאבנים בכיס המרה.
  • מחלות בדרכי העיכול: כמו מחלת הקרוהן מגבירות סיכוי להיווצרות אבני מרה.
  • כעס ולחץ: מפחיתים מהיכולת של הגוף להתמודד עם אבני כיס מרה.
  • תזונה מערבית והיסטוריה משפחתית: אין צורך להרחיב
שני סרטונים המתארים את כיס המרה ובעיות אפשריות מניתוח:
הפתרון לאבני כיס מרה ואבנים בדרכי המרה (גם למי שהוציאו לו את כיס המרה):

אנו ב"בית טבע בריאות" מציעים לכם דרך משולבת לטיפול המושלם:


1. טינקטורה (מיצוי של כמה צמחים יחד) היוצרת פורמולה שמיועדת לטפל באבני כיס מרה. הפורמולה מורכבת מ: לענה, שורש ברבריס , שורש קלדונים , ארטישוק.

שורש ברבריס: מוריד חום, מגביר הפרשת מיצי מרה, מסייע לפעילות כבד, משמיד חיידקים\ בקטריות ואנטי דלקתי.

לענה: ממריץ ייצור מרה והפרשתה, ממריץ מרה, ממריץ\מניע, מפיג גזים, מקדם\מסדיר מחזור חודשי, משלשל עדין, נוגד דיכאון וקוטל תולעי מעיים.

שורש כולידוניום: אנטי-סרטני, מוריד רמות שומנים\כולסטרול בדם, ממריץ ייצור מרה והפרשתה, ממריץ מרה, מרגיע, משלשל עדין, נוגד דלקת, נוגד זיהום ונוגד עווית.

ארטישוק : מוריד רמות סוכר בדם, מוריד רמות שומנים\כולסטרול בדם, ממריץ ייצור מרה והפרשתה, ממריץ מרה, משלשל עדין, משקם ומגן כבד ומשתן מטבולי.הטינקטורה משמשת להורדת לחץ הדם, אבנים ודלקת בכיס המרה, צהבת, הפטיטיס - דלקת כבד, דלקות במערכת העיכול. וכבד שומני.
2. כמוסות גדילן מצוי – גדילן הינו צמח בר חד שנתי המשמש לדברים רבים, אך טוב בעיקר לכבד ותפקודיו. הגדילן מחזק את הכבד, מרחיק רעלנים, עמיד לחומציות הקיבה, וכך יכול להגיע לכבד בצורה יעילה. הוא משקם תאים פגומים, מעודד הפרשת מיץ מרה ומטפל בבעיות כיס מרה.

3. ויטמין C - במינון גבוה מסייע לריכוך אבנים בכיס המרה, ועוזר בייצור מיץ מרה. הוא מנטרל השפעה רעילה של רעלנים באלכוהול ורעלנים אחרים. נמצא כי נשים שאינן צורכות כמות מספקת של ויטמין C עלולות ללקות במחלות כיס מרה. מינון גבוה יסייע בפירוק כולסטרול, וכך ימנע את הצטברותו והפיכתו לאבני כיס מרה.

4. משקה כלורופיל- ניקוי מרה ומניעת היווצרות אבנים חדשות, ניקוי הגוף מרעלים ומהכבד בפרט.

הערכה שאנו מציעים ב"בית טבע בריאות" היא בהתאם לשלב בו אתה נמצא, ומטרתה לעזור לגוף שלך להתגבר על הבעיה, ולא לצרוך אותה יותר!

המלצות תזונתיות:
  • לאכול הרבה סיבים תזונתיים על מנת לצמצם את הסיכון להיווצרות אבני מרה. מומלץ לאכול מגוון של ירקות, פירות, דגנים מלאים, סובין וחיטה.
  • איכלו בקביעות: סלק, ארטישוק. עלי שן ארי ושמן זית משפרים את זרימת מיץ המרה.
  • זרעי פשתה הם מקור עשיר לחומצות שומן חיוניות, הם מסייעים לצמצם דלקות בגוף.
  • להרבות בשתייה – לפחות 10 כוסות מים ביום.
להימנע:
ממזון המכיל אחוז שומן גבוה, שומן רווי (חלב ומוצריו, בשר בקר)
חשוב להגביל את צריכת הפחמימות הפשוטות והסוכר הלבן.
המלצות כלליות:
מלחי מרה - אפשר ליטול כמוסות של מלחי מרה על מנת לשפר עיכול וספיגת שומנים.
ויטמין C- דרוש כדי להפוך כולסטרול למיץ מרה.
כמוסות המכילות מגוון רחב של אנזימי עיכול - מסייעים בעיכול המזון ומפחיתים אפשרות לרגישות למזון.
בראיה הוליסטית הכבד הינו איבר המטרה לרגש ולכעס. כיס המרה הוא האיבר שאוגר את הכעסים שלנו שאינם יוצאים מן הגוף, עד שהם הופכים לאבנים קשות. לכן יש להירגע, לזרום, לשחרר ולהוציא את כעס מהגוף ולא לשמור אותו בתוכנו. כדאי למצוא את הדרך שעוזרת לנו לשחרר מבלי לפגוע באחר. זאת ניתן לעשות במגוון דרכים כמו ספורט, לצעוק אל מול חוף הים, מדיטציה, לדבר עם מישהו, או כל דרך אחרת שיש לכם להוציא את הכעס...

למניעת ניתוח להוצאת כיס המרה לחצו כאן >

מקורות
אתר המראה חלק מתופעות הלוואי המיידיות :
http://www.everydayhealth.com/gallbladder/digestive-problems-after-gallbladder-surgery.aspx

הקשר בין הסרה של כיס מרה לבין סרטן מעי הגס:
http://coloncancer.about.com/od/cancerresearch/a/09302005.htm

http://www.diagnose-me.com/cond/C337709.html

הסרט הכי חשוב על כיס ומיץ מרה:

Health Videos - Gallstones from the Liverסכנות הניתוח:

http://www.mayoclinic.com/health/cholecystectomy/MY00372/DSECTION=risks

http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/007371.htm

תזונה:

http://www.emedicinehealth.com/gallstones/page2_em.htm

http://www.livestrong.com/article/184721-gallbladder-removal-risks/
מתוך הספר : "האנציקלופדיה החדשה לריפוי טבעי"


בית טבע - מיטב


לומינס - תחליף לבוטוקס , נגד קמטים ואקנה

lumiesce
בדיקה של מערכת העיכול
מדבקות ביוניק ננו
מדבקות ביוניק ננו
מדבקת נגד סטרס
מדבקת לדיאטה
מדבקת כוח לגבר
מדבקה למערכת החיסון
מדבקה לחידוש מפרקים
מדבקה לניקוי כבד
מדבקה לאנרגיה
מדבקה לקשב וריכוז וזיכרון
מדבקה לחידוש הנעורים
מדבקה ללחץ דם וסוכרת
מדבקה לאנטיאוקסידנטים
מדבקה לגמילה מעישון
מדבקה לעיצוב חזה לנשים
מדבקה לסידן ועצמות חזקות
מדבקה ספורט ובניית שרירים
מדבקה לאריכות ימים / הורמונים
מדבקה לגיל המעבר לנשים
מדבקה Q10 + אומגה 3
מוצרים ייחודיים מבוססי פטריות קיסר
טיפול בשילשול כרוני מתמשך או בעצירות Meigui
אורל ליקוויד - טיפול בשלבקת חוגרת - וירוסים וחיידקים
Liuwei Cha - תה פואר לשיפור תפקודי הקיבה והמעיים
לינצ'י - לבעיות קשב וריכוז
פורמולות צמחי מרפא ייחודיות לטיפול במגוון בעיות
פורמולה ייחודית לטיפול במיומות וצ'יסטות
פורמולה ייחודית לטיפול בהפרעות שינה
פורמולה ייחודית לטיפול במיגרנות וכאבי ראש קשים
פורמולה ייחודית לטיפול בשיעול כרוני מתמשך ובברונכיט כרונית
פורמולה ייחודית לטיפול בסוכרת ואיזון רמות הסוכר בדם
פורמולה ייחודית לטיפול בבעיות של אסטמה
תמצית קפסיקום - למגוון בעיות קשות
פורמולה ייחודית להורדה ברמות הכולסטרול
פורמולה ייחודית לטיפול בדיכאון
פורמולה ייחודית להורדה של לחץ דם
פורמולה ייחודית לטיפול בהיפראקטיביות לילדים ומבוגרים
פורמולה ייחודית לטיפול באין אונות
פורמולה ייחודית לטיפול בוירוסים - נגיפים - הרפס זוסטר , מחלת הנשיקה
פורמולה ייחודית לטיפול בדלקות קשות
טינקטורה - נגד הליקובקטור פילורי
תמצית מומיו טהור
המוצרים הייחודיים של חברת LIFEWAVE
מדבקות תדר לדיאטה - ללא חומרים כימים
ערכות בריאות למחלות שדורשות טיפול ממושך
טיפול בסרטן
ערכה נגד דלקות כרוניות קשות (Arthritis , Rheumatoid arthritis)
ערכה לטיפול בטחורים - טחורים מדממים וטחורים אשר דורשים ניתוח
ערכה לטיפול בהגדלה שפירה של בלוטת הערמונית - פרוסטטה מוגדלת
ערכה נגד אין אונות ובעיות זקפה
ערכה לפירוק אבנים בכיס המרה ללא ניתוח
ערכה נגד נשירת שיער
ערכה לטיפול בקנדידה ואגינלית - פטריה בנרתיק
פיברומיאלגיה | Fibromyalgia - ערכה טיפולית
ערכה טיפולית לפרקינסון - טיפול בפרקינסון
ערכה טיפולית להליקובקטר פילורי
ערכה טיפולית נגד קנדידה על בסיס טינקטורה
פורמולה ייחודית בלעדית נגד פרזיטים וטפילים ודלקות מעיים
מוצרים שונים לטיפול בקנדידה
ערכה לטיפול בטרשת נפוצה
ערכה לטיפול בתופעות גיל המעבר
ערכה לטיפול בקרוהן וקוליטיס
ערכה לטיפול במחלת הנשיקה - נגיף אפשטיין בר
הערכה המנצחת לדיאטה- ניקוי רעלים והאצת חילוף חומרים - סילוק שומנים - ושריפת פחממות
ערכה לדיאטה על בסיס מחקרים קליניים- חדש
ערכה ייחודית לדיאטה ע"י ניקוי רעלים מהגוף - קולו וודה 2 פלוס
מוצרים לחיזוק המערכת החיסונית
תה פאו דארקו - אנטי סרטני - נגד זיהומים ודלקות
כורכומין - כורכומול נוגד דלקות בכל הגוף
Microhydrin - האנטי אוקסידנט החזק בעולם - פטנט ייחודי
Kelp- ניקוי רעלים וחיזוק מערכת החיסון
ספירולינה - חיזוק המערכת החיסונית - ניקוי רעלים ואנרגיה
סלניום - חיזוק המערכת החיסונית
מורינגה - לחיזוק המערכת החיסונית
70 סוגים שונים של מינרלים במוצר אחד - Coral-Mine
מי כסף - תחליף לאנטיביוטיקה - טבעי
אוקסי סילבר - מי כסף חד אטומי
מוצרים ייחודיים אחרים
בדיקה במכשיר ביו-טסט
DiabetSof - קומפלקס שמן זרעי רימונים לטיפול בסוכרת וטרשת העורקים
לומינס - תחליף לבוטוקס , נגד קמטים ואקנה
פדים עם צ'יפ לאיזור האינטימי לאשה ולגבר
טיפול בסרטן
תליון וצמיד בטכנולוגית קוונטים - תדרים
טיפול בטחורים משחה טבעית לטיפול בטחורים
גוטו קולה - צמח דלקות המפרקים
ויטמין C באבקה - Vitamin C Powder
מיקרוברייט - אבקת אנטיאוקסידנט לשמירה על השיניים והחניכיים - מבוסס מיקרוהידרין
עלי אגוז שחור - נגד תולעים ופרזיטים
GASTRO - גסטרו - תוסף ייחודי לאולקוס
, צרבות , כיב קיבה , הליקובקטור
פורימור - שיפור איכות וכמות הזרע הגברי
אומגה 3 הטובה בעולם , צמחית מצמח המרווה
דיפרסון - לצאת מהדיכאון
סרונין - לשיפור התפקוד המיני - לגברים
קורולול לילדים - לבעיות קשב וריכוז
קורולול למבוגרים - לבעיות קשב וריכוז
שולי - ניקוי מרעלים
לסיוע בתהליך ההרזיה
הדיאטה שתשמור אתכם רזים לאורך זמן
מוצרים לחיזוק מערכת העיכול
מוצרים לחיזוק מערכת המעי
מוצרים לחיזוק מערכת הדם והלימפה
מוצרים לחיזוק מערכת העצבים
מוצרים לחיזוק מערכת החיסון
מוצרים לחיזוק מערכת הנשימה
מוצרים לחיזוק מערכת השתן
מוצרים לחיזוק מערכת הבלוטות
מוצרים לחיזוק מערכת השלד והעצמות
מוצרים החיוניים לשמירה על
בריאות תקינה ומניעת מחלות
נוגדי חימצון - אנטי אוקסידנטים
מוצרים לחיזוק מערכת העור והשיער
תוספי תזונה - מוצרי הרזייה
תוספי תזונה - מוצרי ילדים
מוצרים כלליים
בית טבע בריאות
כתובת חנות : ויצמן 37 הרצליה footer

טבע קליני - 077-5061500
*כל הזכויות שמורות "לטבע קליני"אין להעתיק או לשכפל ללא אישור מנהלי האתר.
*ערכת מוצרים אינה מצהירה על "ריפוי" כל שהוא, אלא על טיפול בלבד.
*חלק גדול מהמוצרים בערכות כשרים.
*כל המוצרים בערכה הם מבוססי צמחים ובאישור משרד הבריאות.
*אנחנו מכבדים את הפרטיות שלכם ולא נמסור הפרטים שלכם לאף גורם או צד שלישי.
*דוא"ל : b.10teva@gmail.com
*ניתן לרדת מרשימת תפוצה בכל עת.